Gruz czysty a zmieszany – jaki kontener wybrać?

Kiedy remontujemy dom lub mieszkanie wiedzieć trzeba o tym, że ani gruzu ani innych odpadów pobudowlanych nie można składować w pojemnikach komunalnych. Zabrania tego prawo. W przypadku kiedy chcemy składować, a następnie wywieźć tego typu odpady, wynająć należy specjalny kontener. Wybór kontenera zależy jednak od tego, jakiego rodzaju odpady chcemy wyrzucić.

Ogólnie odpady pobudowlane można podzielić na gruz czysty i gruz zmieszany. Pod tym kątem wybrać należy odpowiedni kontener. Do kontenera przeznaczonego na gruz czysty wrzucać można tylko i wyłącznie takie materiały, jak gruz betonowy i ceglany, ziemię, kamienie, piasek, dachówki, tynki oraz mury. Trzeba się tych wytycznych bardzo dokładnie trzymać. Jeśli bowiem w kontenerze na czysty gruz znajdą się inne materiały, trzeba będzie liczyć się z dodatkowymi kosztami, a czasem nawet z odmową jego wywozu.

W kontenerze na gruz zmieszany mogą znaleźć się różne materiały. Oprócz tych odpadów, które mogą znaleźć się w kontenerze na gruz czysty, w kontenerze na gruz zmieszany przetrzymywać można m.in. butelki, złom, tworzywa sztuczne, płyty gipsowo-kartonowe czy folie malarskie. Taki kontener pozwala zatem na wywiezienie dużo większej ilości odpadów, jednak jego wynajęcie jest droższe.

Na rynku wynająć można bez problemu oba typy kontenerów. Zarówno kontener na gruz w Warszawie czy kontenery na odpady w Warszawie jest tak samo dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *